Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Llesh SHTJEFNI

Ky fermer dallohet për kultivimin dhe tregtimin e ullinjëve. Ka 10 vite që ka mbjellë një siperfaqe prej 2000 m2 me 140 rrënjë ullinj nga të cilët nxjerr në treg 200 kg ullinj. Gjithashtu ai ka një vit që ka mbjellë një siperfaqe prej 4000 m2 me 200 rrënjë hardhia të cilat akoma nuk kanë hyrë në prodhim.Për nevoja të familjes së tij prodhon domate, speca, patëllxhana, kastraveca, qepë, patate, fasule, kungull, lakra.

Gjithashtu fermeri mbarështon 2 derra për perdorim familjar dhe 20 krerë pula nga të cilat përfiton mesatrisht 1200 kokrra vezë çdo vit.

Ka mbi 20 vite që merret me kultivimin e këtyre kulturave, pra ka eksperiencë në këtë drejtim.

Ferma Llesh SHTJEFNI
Adresa Fshati Naraç
Vau-Dejës

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Ullinj
Ullinj 180 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Varieteti: Frantoio

Keta varietete ullinjsh jane të mirë për tu bere vaj, por edhe për konsumim te perditshem.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5