Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Petraq VASO

Ky fermer merret me kultivimine 1200 rrenje presh ne sasine 200 kg, 1200 rrenje laker ne sasine 10000 kg, 600 kg speca, 500 kg domate, 4100 kg patellxhan, 100 kg barbunja, 300 kg fasule, produkt per shitje

Gjithashtu kultivon 7000 m2 ullinj por eshte i ri ne prodhim, 6 rrenje pjeshke p, 5 rrenje dardhe , 5 rrenje kumbulla per perdorim vetjak

Ferma Petraq VASO
Adresa Benje
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Presh
Presh 60 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Varieteti: I Bardhë

Presh i shijshëm dhe me vlera të larta ushqyese, po ashtu ndihmon në eleminimine sëmundjeve të zemrës dhe të enve të gjakut, po ashtu edhe bronkopneumoninë.

Kokë lakër
Kokë lakër 60 Lekë/kg

10,000 kg në 12 muaj

Varieteti: I Bardhë

Ky produkt përdoret si ushqim për familjen në gjellë,si turshi, e zier,si sallate. Ajo është e ndihmon në trajtimin e depresionit, ulçerave, kancerit të zorrëve dhe forcimin e sistemit imunitar, lakra perdoret edhe si gjethe zier per largimin e raumatizmes.

Speca
Speca 80 Lekë/kg

600 kg në 12 muaj

Varieteti: Kapi jeshile.

Spec shumë i shijshëm dhe me vlera të lata ushqyese, konsumohet i fresket jeshil ose i kuq, gjithashtu është shumë i mirë për turshi.

Domate
Domate 70 Lekë/kg

500 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Sherbejne per sallate, gjelle, turshi dhe salce. Eshte kultivar bio.

Patëllxhan
Patëllxhan 80 Lekë/kg

4,100 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Eshte kultivar bio. Sherben per pjekje, turshi, gjelle dhe skuqje.

Mashurka
Mashurka 120 Lekë/kg

100 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky lloj varieteti përdoret për konsum të përditshëm, konsumi i mashurkave është i dobishëm për të kontrolluar tensionin e lartë të gjakut dhe diabetit apo kolesterol të lartë. Ato përmbajnë shumë fibra dhe minerale.

Fasule
Fasule 150 Lekë/kg

300 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Fasule shumë e shëndetshme dhe me vlera të larta ushqyese.

Amshori permetit Rating 0 Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4

Produktet e tua jane shume te mira je ujku i shalqinit

Aqif kopertoni Rating 0 Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4

Petro je njeshi i shalqinit e ke myt fare tregun

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5