Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Seat ISUFAJ

Ky fermer merret me kultivimin e 4000 m2 arra , 92 rrenje ne sasine 100 kg produkt per shitje.

Kultivon dhe perime per perdorim vetjak si: speca, domate, qepe, patatae, fasule, bamje, kastraveca etj per perdorim vetjak.

Ferma Seat ISUFAJ
Adresa Fushe Kelcyre
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Arra
Arra 300 Lekë/kg

100 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ka vlera ushqyese dhe shërben për përgatitjen e ëmbelsirave në pasticeri . Kryesisht për bakllavanë tradicionale shqipëtare . Arra njihet si frut yndyore dhe vajore . Lekura e arres përdoret dhe në kozmetik.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5