Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Andrea MURATI

Ky fermer merret me blegtori, merret me mbareshtrimin e 300 krere dhi dhe 200 krere keca per shitje, qumesht dhie ne sasine 110 kv per shitje. Kulloten e marrin ne terren.

Ferma Andrea MURATI
Adresa Rapcke
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qumësht dhie
Qumësht dhie 80 Lekë/litër

11,000 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht Dhie

Qumesht i kontrolluar dhe mjaft i shijshem ne perdorim, ka perdorim te gjere pasi eshte mjaft i shendetshem.

Keca
Keca 280 Lekë/kg

200 krerë në 12 muaj

Varieteti: Alpine

Mishi ka nje shije te mire per arsye se kecat kullosin ne natyre. Ky lloj produkt perdoret per konsum te perditshem, mishi i kecit ka vlera ushqyese. Qumësht dhie

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5