Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Medi KALLANXHIU

Ky fermer prodhon dhe shet këto produkte agrokulture: bamje.

Tek ky fermer blini produkte 100% bio të pastra. Ka 15 vite që merret me prodhimin e këtyre produkteve. Ky prodhim është në këto vlera 50 kg bamje në muaj. Kultivimi i bamjes është i ulët për shkak të çmimit të ulët që tregtohet edhe si pasoj që prodhohen në zona të tjera të vendit tonë.

Ky fermer gjithashtu prodhon dhe produkte të tjera të cilat i ka për konsum vetjak perime si: speca, domate, kastraveca, patëllxhan, bamje, bizele, grurë, misër, bishtaja, sallat jeshile, spinaq, qepë, patate dhe fasule. Si dhe këto fruta: mollë, ftua, kaki, pjeshka, qershi, kajsi, kumbulla, shegë, fiq dhe dardha.

Ferma Medi KALLANXHIU
Adresa Vodicë.
Berat

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Bamje
Bamje 70 Lekë/kg

50 kg në 1 muaj

Varieteti: Vëndi.

Ky lloj varieteti përdoret për konsum të përditshëm, bamja ka veti kuruese për shumë sëmundje sidomos për personat që vuajnë nga diabeti.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5