Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Ilia NASTO

Ky fermer merret me bujqesi nga te cilat kultivon: 10 kv fasule, 15 kv patate, 100 kv speca, qepe 40 kv, domate 300kv, patellxhan 5 kv, kastraveca 6 kv, mashurka 8 kv, pjeshk 3kv, rrush 200 kv, kumbull 3 kv,grure 15 kv, produkt per shitje.

Ferma Ilia NASTO
Adresa Benje
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Fasule
Fasule 180 Lekë/kg

1,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Fasule shumë e shëndetshme dhe me vlera të larta ushqyese.

Patate
Patate 50 Lekë/kg

1,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Patate shumë cilësore dhe e shëndetshme, e cila përmban vlera të larta ushqyese dhe është rritur në kushte natyrale dhe pa stimulues.

Speca
Speca 60 Lekë/kg

10,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Kapi jeshile.

Spec i rritur në mënyrë natyrale, konsumohet i freskët ose turshi. toka ku janë mbjell specat është plehëruar me pleh organik dhe prashitur me pleh kimik.

Qepë
Qepë 40 Lekë/kg

4,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Varietet shumë cilësor dhe i shëndetshëm. Konsumohet e thatë ose e njomë.

Domate
Domate 50 Lekë/kg

30,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky lloj varieteti përdoret për konsumim të përditshëm, për konservim dhe salc. Domatet ndihmojnë në parandalimin e disa tipeve të kancerit. Domatet ndihmojnë gjithashtu të reduktojnë defektet e shkaktuara nga pirja e duhanit. Është rezistente në transport.

Patëllxhan
Patëllxhan 80 Lekë/kg

500 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky patellxhan është i fortë dhe teper i shijshem. Ai përdoret kryesisht për perime zgare dhe në disa raste edhe për gjellë ose turli.

Kastravec
Kastravec 70 Lekë/kg

600 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky lloj varieteti përdoret për konsumim të përditshëm dhe për konservim. Kastraveci është mjaftë i pasur me kalcium, kalium, fosfor, si dhe vitamina A dhe C. Kaliumi i kastravecit ndihmon në ruajtjen normale të tensionit.

Mashurka
Mashurka 120 Lekë/kg

800 kg në 12 muaj

Varieteti: jeshile.

Ky lloj varieteti përdoret për konsum të përditshëm, konsumi i mashurkave është i dobishëm për të kontrolluar tensionin e lartë të gjakut dhe diabetit apo kolesterol të lartë. Ato përmbajnë shumë fibra dhe minerale.

Pjeshka
Pjeshka 70 Lekë/kg

300 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky lloj varieteti përdoret për konsumim të përditshm, për konservim, gliko dhe reçel. Pjeshka është e pasur me antioksidante të cilat i mbrojnë qelizat e trupit nga dëmtimi dhe kështu zvogëlojnë rrezikun nga sëmundjet kardiovaskulare nga disa lloje të kancerit dhe sëmundjeve kronike.

Rrush
Rrush 60 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Varieteti: Merlot

Ky lloj varieteti përdoret për konsum të përditshëm, reçel, gliko, raki dhe njëkohësisht përdoret dhe si frut i thatë. Ai mbron nga keqtretja e stomakut, temperatura, sëmundjet e mëlçisë, si dhe nga mjaft sëmundje të tjera. Gjithashtu rrushi ndikon në zhdukjen e kariesit të dhëmbëve. Rrushi i zi mendohet se ndihmon shumë organizmin për tu pastruar nga helmet.

Kumbull
Kumbull 50 Lekë/kg

300 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Kumbula eshte nje frut i cili konsumohet i fresket perdoret per rrecel, komposto dhe si frut i thate.Ajo ka veti te larta ushqyese.eshte nje frut i cili konsumohet i fresket perdoret per rrecel, komposto dhe si frut i thate.Ajo ka veti te larta ushqyese

Grurë
Grurë 50 Lekë/kg

1,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Eshte kultivar bio dhe perdoret per prodhim buke cilesore.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5