Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Sokol MUCAJ

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 2 krere lopeve dhe 2 vicave si mish per shitje, gjithashtu 20 qengja per shitje dhe qumeshtin e lopes per perdorim vetjak. Ne siperfaqen 500 m2 kultivon perime te ndryshme si:speca, domate, qepe, patate, fasule speca, kastraveca etj per perdorim vetjak.

ne siperfaqen 1000 m2 kultivon tershere dhe jonxhe per baze ushqimore per blegtorine.

Ferma Sokol MUCAJ
Adresa Ballaban
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qengja
Qengja 320 Lekë/kg

20 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Mishi qengjit është i kontrolluar nga shërbimi veterinar, mishi i qengjit ka me shume energji pasi permban proteina dhe vitamina. Ky ushqim nuk keshillohet per te gjithe, personat qe kane energji te brendshme te tepert eshte me mire te evitojne. Nxit energjine dhe rrit qarkullimin e gjakut, hap oreksin.

Viça
Viça 400 Lekë/kg

2 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Mish me vlera te larta ushqyese, viçat kulloten e marrin ne terren.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5