Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Perparim PASHO

Ky fermer merret me kultivimin e 6000 m2 arra ne sasine 120 rrenje arra, 240 kg per shitje. Gjithashtu ky fermer mbareshtron edhe 30 krere blete nga te cilat prodhon 300 kg mjalt shumelulesh per shitje.

Ferma Perparim PASHO
Adresa BALLABAN
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Arra
Arra 400 Lekë/kg

240 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ka vlera ushqyese dhe shërben për përgatitjen e ëmbelsirave në pasticeri . Kryesisht për bakllavanë tradicionale shqipëtare . Arra njihet si frut yndyore dhe vajore . Lekura e arres përdoret dhe në kozmetik.

Mjaltë
Mjaltë 1.000 Lekë/kg

300 kg në 12 muaj

Varieteti: shumelulesh

Mjalt shumelulesh, prodhuar nga lule natyrale te maleve e livadheve te zones se Permetit. Permban vitamina A dhe B si dhe shume lende minerale dhe mikroelemente si kalciumi, magnezi, kaliumi, kobalti, etj.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5