Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Ardian DALIPI

Ky fermer merret me blegtori, merret me mbareshtrimin e 180 krere dhi dhe 100 krere qengja per shitje, qumeshtin e deles ne sasine 50 kv per shitje, gjithashtu prodhon djath, gjalp, gjize ne sasine 1 kv per secilen produkt per shitje.

Ne siperfaqen 200 m2 kultivon perime si :speca, domate, qepe, fasule, bamje, kastraveca etj. per perdorim vetjak,kultivon edhe jonxhe dhe tershere ne siperfaqen 3 ha per baze ushqimore per blegtorine.

Ferma Ardian DALIPI
Adresa Xhanaj
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qengja
Qengja 320 Lekë/kg

100 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Mishi qengjit është i kontrolluar nga shërbimi veterinar, mishi i qengjit ka me shume energji pasi permban proteina dhe vitamina. Ky ushqim nuk keshillohet per te gjithe, personat qe kane energji te brendshme te tepert eshte me mire te evitojne. Nxit energjine dhe rrit qarkullimin e gjakut, hap oreksin.

Qumësht dele
Qumësht dele 80 Lekë/litër

5,000 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht dele

Qumeshti është i natyral pa përzierës, dhe i kontrolluar nga shërbimet veterinare. Vlen të thuhet që ky lloj ushqimi është i rregulluar shumë ashpër në aspekte higjienike dhe kualitative, sipas udhëzimeve .

Djath dele
Djath dele 600 Lekë/kg

100 kg në 12 muaj

Varieteti: Djath i bardh

Djathë tradicional nga qumësht dele. Ka pak yndyrna, është i pasur në amiant, magnezium, fosfor dhe ka cilësi kundëralergjike, për arsye të përbërësve të proteinave të qumështit.

Gjizë
Gjizë 150 Lekë/kg

100 kg në 12 muaj

Varieteti: Gjizë

Gjiza zihet nga vetë fermeri me familjarët e tij. Duhet theksuar se gjithçka bëhet në mënyrë tradicionale dhe brenda standarteve. Ky produkte perdoret per konsumim te pergjithshem. Mjaft i shijshem ne perdorim.

Gjalp
Gjalp 500 Lekë/kg

100 kg në 12 muaj

Varieteti: Gjalp i bardhe

Ka vlera te larta ushqyese dhe eshte shume i mire sepse bagetite ushqehen ne natyre me kullote bio. Gjalpe i vertete, gjalpe fshati ashtu sic del nga skremimi i qumeshtit.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5