Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Besnik YMERI

Ky fermer merret me blegtori, merret me mbareshtrimin e 100 krere dele dhe 50 keca per shitje, qumeshtin e deles dhe dhise ne sasine 150 kv per shitje, gjithashtu mbareshtron 35 lope dhe 15 vica per shitje, qumeshtin e lopes te ushqyera me qumesht lope si dhe 10 pula per perdorim vetjak.

Kultivon 4 kv patate, 4 kv arre, 4 kv fasule, 4 kv domate produkt per shitje dhe gjithashtu 5 kv raki nga rrush shesh i zi dhe shesh i bardhe produkt per shitje.

Ferma Besnik YMERI
Adresa Fratar
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Keca
Keca 280 Lekë/kg

50 krerë në 12 muaj

Varieteti: Alpine

Mishi ka nje shije te mire per arsye se kecat kullosin ne natyre. Ky lloj produkt perdoret per konsum te perditshem, mishi i kecit ka vlera ushqyese. Qumësht dhie

Qumësht
Qumësht 80 Lekë/litër

15,000 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht

Qumesht i kontrolluar dhe mjaft i shijshem ne perdorim, ka perdorim te gjere pasi eshte mjaft i shendetshem.

Patate
Patate 50 Lekë/kg

400 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Patate shumë cilësore dhe e shëndetshme, e cila përmban vlera të larta ushqyese dhe është rritur në kushte natyrale dhe pa stimulues.

Arra
Arra 400 Lekë/kg

400 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ka vlera ushqyese dhe shërben për përgatitjen e ëmbelsirave në pasticeri . Kryesisht për bakllavanë tradicionale shqipëtare . Arra njihet si frut yndyore dhe vajore . Lekura e arres përdoret dhe në kozmetik.

Fasule
Fasule 180 Lekë/kg

400 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Fasule shumë cilësore dhe e shëndetshme. Fasulet janë të pasura me proteina dhe karbohidrate të cilat janë shumë të nevojshme për organizmin tonë,

Domate
Domate 60 Lekë/kg

400 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Domatet janë shumë të përshtatshme për konsum në sallatë, gjellë si dhe salcë.

Raki rrushi
Raki rrushi 400 Lekë/litër

100 litra në 12 muaj

Varieteti: Shesh i Zi,shesh i bardhe

Rakia prodhohet nga distilimi i lengut te rrushit "Shesh i Zi,shesh i bardhe ", cilesi shume e larte. Perdoret per konsum te perditshem per gjinin mashkullore, ka veti kuruese dhe sherben si disifektant.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5