Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Mandi JAUPLLARI

Ky fermer merret me blegtori, merret me mbareshtrimin e 25 krere dele dhe 20 keca per remont , qumeshtin e dhise ne sasine 60 kv per shitje, gjithashtu mbareshtron 1 lope dhe mish vici per shitje, qumeshtin e lopes per perdorim vetjak si dhe 10 pula per perdorim vetjak. Prodhon 6 kv djath dhie per shitje.

Ne siperfaqen 200 m2 kultivon perime si :speca, domate, qepe, fasule, bamje, kastraveca etj. per perdorim vetjak.

Ferma Mandi JAUPLLARI
Adresa Senican
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qumësht dhie
Qumësht dhie 80 Lekë/litër

6,000 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht Dhie

Qumeshti është i natyral pa përzierës, dhe i kontrolluar nga shërbimet veterinare. Vlen të thuhet që ky lloj ushqimi është i rregulluar shumë ashpër në aspekte higjienike dhe kualitative, sipas udhëzimeve .

Mish viçi
Mish viçi 650 Lekë/kg

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Mish vici

Mishi ka nje shije te mire per arsye se vicat kullosin ne natyre. Ky lloj produkt perdoret per konsum te perditshem, mishi i vicit ka vlera ushqyese.

Djath dhie
Djath dhie 600 Lekë/kg

600 kg në 12 muaj

Varieteti: Djath dhie

Djathë tradicional nga qumësht dhie. Ka pak yndyrna, është më i pasur në amiant, magnezium, fosfor dhe ka cilësi kundëralergjike, për arsye të përbërësve të proteinave të qumështit të dhisë.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5