Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Elida MUSTAFA

Ky fermer merret me mbareshtrimin e 2 krere lopeve dhe 2 vicave per shitje si mish. Qumeshtin e lopes per perdorim vetjak si dhe 1000 litra per shitje.

Kultivon jonxhe ne siperfaqen 4000 m2 si dhe perime dhe peme frutore per perdorim vetjak si:speca, domate, qepe, patate, fasule, domate, speca, bamje, kastraveca, rrush, kumbull, fiq, dardhe, molle, etj.

Ferma Elida MUSTAFA
Adresa Kosine
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qumësht lope
Qumësht lope 60 Lekë/litër

1,000 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht Lope.

Qumesht i kontrolluar dhe mjaft i shijshem ne perdorim, ka perdorim te gjere pasi eshte mjaft i shendetshem.

Mish viçi
Mish viçi 700 Lekë/kg

2 krerë në 12 muaj

Varieteti: Mish vici

Mishi ka nje shije te mire per arsye se vicat kullosin ne natyre. Ky lloj produkt perdoret per konsum te perditshem, mishi i vicit ka vlera ushqyese.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5