Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Sander LAZRI

Ky fermer dallohet për kultivimin dhe tregtimin e ullinëjve. Ka 8 vite që ka mbjellë një sipërfaqe prej 4500 m2 me 250 rrënjë ullinj nga të cilët nxjerr në treg 1000 kg ullinj. Për përdorim familjar prodhon domate, speca, patëllxhana, kastraveca, qepë,fasule,patate si dhe mbarështon 1 derr dhe 10 pula nga të cilat përfiton 600 kokrra vezë çdo vit.

Ka mbi 10 vite që merret me kultivimin e këtyre kulturave, pra ka eksperiencë në këtë drejtim.

Ferma Sander LAZRI
Adresa Naraç
Vau-Dejës

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Ullinj
Ullinj 180 Lekë/krerë

1,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Frantoio

Këta varietete ullinjsh janë të mirë për tu bërë vaj, por edhe për konsumim të përditshëm.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5