Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Marash MHILLI

Fermeri Marash dallohet për kultivimin dhe shitjen e lakrës.Çdo vit nxjerr në treg mesatarisht 300 kg lakra . Gjitashtu ky fermer mbarështon 1 lopë nga e cila nxjerr në treg 1 viç. Për përdorim familjar prodhon 100 kg raki rrushi, domate, speca, patëllxhana, kastraveca, qepë, fasule, patate si dhe mbarështon 1 derr dhe 10 krerë pula nga të cilat përfiton mesatarisht 600 kokrra vezë çdo vit.

Ka mbi 20 vite që i kultivon këto produkte, prandaj mund të themi se ka përvojë në ketë drejtim.

Ferma Marash MHILLI
Adresa Narac
Vau-Dejës

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Kokë lakër
Kokë lakër 30 Lekë/kg

300 kg në 12 muaj

Ky produkt perdoret si ushqim per familjen në gjellë,si turshi etj. Ajo është e dobishme në trajtimin e depresionit, ulçerave, kancerit të zorrëve dhe forcimin e sistemit imunitar.

Viça
Viça 40.000 Lekë/krerë

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Laraman

Ky lloj produkti përdoret për konsum të përditshëm. Mishi i vicit ka vlera ushqyese dhe është i pasur me proteina. Mund të konsumohet në gjellë, i skuqur dhe i pjekur.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5