Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Mhill MHILLI

Fermeri Mhill dallohet për kultivimin dhe shitjen e lakrës.Çdo vit nxjerr në treg mesatarisht 100 kg lakra . Gjithashtu ky fermer mbarështon 1 lopë nga e cila nxjerr në treg 1 vi. Për përdorim familjar prodhon 50 kg raki rrushi, domate, speca, patëllxhana, kastraveca, qepë, fasule, patate si dhe mbarështon 1 derr dhe 10 krerë pula nga të cilat përfiton mesatarisht 600 kokrra vezë çdo vit.

Ka mbi 15 vite që i kultivon këto produkte, prandaj mund të themi se ka përvojë në ketë drejtim.

Ferma Mhill MHILLI
Adresa Narac
Vau-Dejës

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Viça
Viça 45.000 Lekë/krerë

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Laraman

Mish viçi të freskët i rekomanduar për të rritur dhe fëmijë. Cilësi e lartë e mishit dhe shije tepër e pëlqyer.

Kokë lakër
Kokë lakër 30 Lekë/kg

100 kg në 12 muaj

Ky produkt perdoret si ushqim per familjen ne gjelle,si turshi etj. Ajo është e dobishme në trajtimin e depresionit, ulçerave, kancerit të zorrëve dhe forcimin e sistemit imunitar.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5