Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Krenar CANGOLLARI

Ky fermer kultivon 1000 rrenje domate ne sasine 20 kv, fasule ne siperfaqen 7000 m2 ne sasine 4 kv, vresht 1500 m2 Vernac, ne sasine 20 kv, mbareshtron 2 lope dhe 2 vica per shitje, 170 krere dhi dhe 120 keca, 50 kv qumesht dhe 15 pula per perdorim vetjak.

Ferma Krenar CANGOLLARI
Adresa Senican
Përmet

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 50 Lekë/kg

2,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ferma kujdeset që të ketë një domate të paprekur nga sëmundjet, pasi një pjesë e mirë përdoret për turshi. Nëse është e prekur nga sëmundjet domatet do të prishet në konservim.

Fasule
Fasule 180 Lekë/kg

400 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky varietet është i njohur për vlerat e larta ushqyese që përmban, gjithashtu ziejnë për një kohë shumë të shkurtër.

Rrush
Rrush 70 Lekë/kg

2,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vranac

Rrushi i prodhuar i cili shitet për prodhimin e verës.

Viça
Viça 400 Lekë/kg

2 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Mish i kontrolluar nga sherbimi veterinar dhe shume i shijshem ne perdorim.

Keca
Keca 280 Lekë/kg

120 krerë në 12 muaj

Varieteti: Alpine

Kecat kanë mish mjaft te shijshem, kur kanë lindur janë ushqyer me qumësht, dhe tani ushqehen në kullotë. Ky lloj produkt perdoret per konsum te perditshem, mishi i kecit ka vlera ushqyese , eshte rezistent ne transport dhe ruhet ne kushte frigoriferike.

Qumësht dhie
Qumësht dhie 80 Lekë/litër

5,000 litra në 12 muaj

Varieteti: Qumesht Dhie

Qumesht i kontrolluar nga sherbimi veterinar, i paster dhe pa hollues. Eshte nje burim shume i mire i kalciumit, proteinave, fosforit, riboflavines (vitaminë B2), triptofan amino acidit dhe kaliumit. Konsumimi i tij eshte mjaft i shendetshem.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5