Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Shefki DUMBO

Puna në fermë kryhet nga familja, e cila është shumë e përkushtuar për cilësinë e prodhimit pasi një produkt cilësor e bën më të prekshëm tregun. Prodhimet e fermës tregëtohen, por një pjesë shkon për konsum familjar. Ferma shet 700 kg molle dhe 100 litra raki kumbulle.

Ferma Shefki DUMBO Ferma Shefki DUMBO
Adresa Fshati Remenje
Pogradec

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Mollë
Mollë 60 Lekë/kg

700 kg në 12 muaj

Varieteti: Gold

Kjo molle eshte e pershtatshme me klimen e zones. Perdoret per recel, komposto, gliko.

Raki kumbulle
Raki kumbulle 450 Lekë/litër

100 litra në 12 muaj

Varieteti: E eger

Kjo raki eshte e prodhuar nga kumbulla e eger dhe eshte shume e kerkuar ne treg.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5