Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Ylmi KORONI

Ky fermer prodhon dhe shet këto produkte blektoriale: vezë pule.

Tek ky fermer blini produkte 100% bio të pastra. Ka 38 vite që merret me prodhimin e këtyre produkteve. Ky prodhim është në këto vlera 50 kokrra vezë pule në muaj. Prodhimi i vezve është relativisht i ulët pasi pjesa më e madhe i përdorin këto produkte për konsumim vetjak, pasi dhe çmimet me te cilat tregtohen këto produkte janë të ulta.

Ky fermer gjithashtu prodhon dhe produkte të tjera të cilat i ka për konsum vetjak perime si: speca, domate, kastraveca, patëllxhan, bamje, bizele, grurë, misër, bishtaja, sallat jeshile, spinaq, qepë, patate dhe fasule. Si dhe këto fruta: mollë, ftua, kaki, pjeshka, qershi, kajsi, kumbulla, shegë, fiq, lajthi, arra, xinxife, nespull dhe dardha. Gjithashtu ka dhe qumësht, gjizë, djathë, gjalp, reçel dhe vezë pule.

Ferma Ylmi KORONI
Adresa Starovë.
Berat

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Vezë pule
Vezë pule 10 Lekë/kg

50 njësi në 1 muaj

Ky lloj produkti përdoret për konsumim vetjak, ka vlera ushqyese për gatime të ndryshme, përdoret për ëmbëlsira dhe si element përbërës në maska që përdoren për trajtimin e fytyrës.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5