Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Ndriçim KASHARI

Ky fermer prodhon dhe shet këto produkte agrokulture: domate.

Tek ky fermer blini produkte 100% bio të pastra. Ka 15 vite që merret me prodhimin e këtyre produkteve. Ky prodhim është në këto vlera 20000 kg domate sezoni i parë dhe 15000 kg domate sezoni i dytë në vit. Kultivimi i domates në këtë zonë është relativisht i lartë pavarsisht çmimit të ulët.

Ky fermer gjithashtu prodhon dhe produkte të tjera të cilat i ka për konsum vetjak perime si: speca, domate, kastraveca, patëllxhan, bamje, bizele, grurë, bishtaja, qep, patate dhe fasule. Si dhe këto fruta: mollë, ftua, kaki, pjeshka, kajsi, kumbulla, sheg, lajthi, arra, xinxife, nespull dhe dardha. Gjithashtu ka dhe reçel dhe vezë pule.

Ferma Ndriçim KASHARI
Adresa Goriçan.
Berat

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 30 Lekë/kg

20,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Brave.

Ky lloj varieteti përdoret për konsumim të përditshëm, për konservim dhe salc. Domatet ndihmojnë në parandalimin e disa tipeve të kancerit. Domatet ndihmojnë gjithashtu të reduktojnë defektet e shkaktuara nga pirja e duhanit. Është rezistente në transport.

Domate
Domate 40 Lekë/kg

15,000 kg në 12 muaj

Varieteti: 1916.

Ky lloj varieteti përdoret për konsumim të përditshëm, për konservim dhe salc. Domatet janë të pasura me vitamine B, bëjnë të mundur uljen e nivelit të kolesterolit dhe presionin e gjakut. Gjithashtu parandalon ataket e zemrës. Është rezistente në transport.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5