Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Bujar GOGA

Ky fermer prodhon dhe shet këto produkte agrokulture: domate dhe sallat jeshile.

Tek ky fermer blini produkte 100% bio te pastra. Ka 30 vite që merret me prodhimin e këtyre produkteve. Ky prodhim është në këto vlera 13000 kg domate dhe 2000 kg sallat jeshile në vit. Kultivimi i domates në këtë zonë është relativisht i lartë pavarsisht çmimit të ulët. Kultivimi i sallates jeshile kryesisht përdoret për konsum vetjak ndaj është i ulët numri i fermerve që prodhojnë për të tregtuar.

Ky fermer gjithashtu prodhon dhe produkte të tjera të cilat i ka për konsum vetjak perime si: speca, domate, kastraveca, patëllxhan, bamje, bizele, grurë, bishtaja, qep, sallat jeshile, spinaq, patate dhe fasule. Si dhe këto fruta: mollë, ftua, kaki, pjeshka, kajsi, kumbulla dhe dardha.

Ferma Bujar GOGA Ferma Bujar GOGA
Adresa Goriçan çlirim.
Berat

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 30 Lekë/kg

13,000 kg në 12 muaj

Varieteti: 1916.

Ky lloj varieteti përdoret për konsumim të përditshëm, për konservim dhe salc. Domatet janë të pasura me vitamine A, vitamina A është fantasike për sytë. Permbajtja e domates me krom, minerale, ndihmon personat diabetik të mbajnë nën kontroll nivelin e sheqerit në gjak. Është rezistente në transport.

Sallatë jeshile
Sallatë jeshile 70 Lekë/tufa

2,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Gagarel.

Ky lloj varieteti përdoret për konsumim të përditshëm në guzhin. Ky lloj varieteti ndihmon për uljen në peshëm lufton sëmundjet dhe lehtëson dhimbjet e kokës. Është rezistente në transport.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5