Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Nazmi TAFA

Ky fermer prodhon dhe shet këto produkte frutikulture: mandarina.

Tek ky fermer blini produkte 100% bio të pastra. Ka 23 vite që merret me prodhimin e këtyre produkteve. Ky prodhim është në këto vlera 10000 kg mandarina në vit. Kultivimi i mandarinave është mesatarisht i zhvilluar në këto zonë ku pjesa më e madhe e fermerve e prodhojnë për treg shitje dhe pak për konsum vetjak për arsyen e çmimit mesatar me të cilin shitet ky produkt.

Ky fermer gjithashtu prodhon dhe produkte të tjera të cilat i ka për konsum vetjak perime si: speca, domate, kastraveca, patëllxhan, bamje, bizele, grurë, misër, bishtaja, sallat jeshile, spinaq, qepë, patate dhe fasule. Si dhe këto fruta: mollë, ftua, kaki, pjeshka, qershi, kajsi, kumbulla, shegë, fiq, lajthi, arra, xinxife, nespull dhe dardha. Gjithashtu ka dhe qumësht, gjizë, djathë, gjalp, reçel dhe vezë pule.

Ferma Nazmi TAFA
Adresa Hingë.
Berat

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Mandarina
Mandarina 50 Lekë/kg

10,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Klementina.

Ky lloj varieteti përdoret për konsum të përditshëm, përmban në sasi të lartë vitaminën E, gjithashtu konsumimi i tyre shërben kryesisht për forcimin e kockave.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5