Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Ardian DOKSANI

Ky fermer prodhon dhe shet këto produkte agrokulture: kokë lakër

Tek ky fermer blini produkte 100% bio të pastra. Ka 35 vite që merret me prodhimin e këtyre produkteve. Ky prodhim është në këto vlera 4000 kg kokë lakër në vit. Në këtë zonë fermerët kultivoijnë në sasi kokë lakrn edhe pse çmimet me të cilat këta fermer i tregtojnë janë relativisht të ulta dhe zakonisht ka dhe munges tregu.

Ky fermer gjithashtu prodhon dhe produkte të tjera të cilat i ka për konsum vetjak perime si: speca, domate, kastraveca, patëllxhan, bamje, bizele, grurë, misër, bishtaja, sallat jeshile, spinaq, qepë, patate dhe fasule. Si dhe këto fruta: mollë, ftua, kaki, pjeshka, qershi, kajsi, kumbulla, shegë, fiq, lajthi, arra, xinxife, nespull dhe dardha. Gjithashtu ka dhe reçel dhe vezë pule.

Ferma Ardian DOKSANI
Adresa Qamica.
Berat

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Kokë lakër
Kokë lakër 20 Lekë/kg

4,000 kg në 12 muaj

Ky lloj varieteti përdoret për konsum të përditshëm dhe konservim. Produkt i përshtatshëm për turshi, sallatë dhe gjellë. Është rezistente në transport.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5