Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Xhevair HARIZI

Ky fermer prodhon dhe shet këto produkte frutikulture: mollë.

Tek ky fermer blini produkte 100% bio të pastra. Ka 15 vite që merret me prodhimin e këtyre produkteve. Ky prodhim është në këto vlera 200 kg mollë në vit. Kultivimi i mollëve është i ulët kryesisht përdoret për konsum vetjak ndaj është i ulët numri i fermerve që prodhojnë për të tregtuar.

Ky fermer gjithashtu prodhon dhe produkte të tjera të cilat i ka për konsum vetjak perime si: speca, domate, kastraveca, patëllxhan, bamje, bizele, bishtaja, sallat jeshile, spinaq, qepë, patate dhe fasule. Si dhe këto fruta: mollë, ftua, kaki, pjeshka, qershi, kajsi, kumbulla, shegë, fiq dhe dardha.

Ferma Xhevair HARIZI
Adresa Moravë.
Berat

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Mollë
Mollë 100 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Frut shumë i shëndetshë përmbanë sasi të lartë lëngu në frut, i cili është shumë i shëndetshëm dhe i pasur me karbohidrate dhe vitamina, ul ndjeshëm sasinë e sheqerit në gjak, përmirson aparatin tretës dhe ndihmon në normalizimin nga mbipesha.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5