Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Sabri KAMOLLI

Kjo ferme ka nje eksperience te gjate ne bujqesi dhe blegtori dhe prodhon prodhime bio te zones. Shet 800 kg qershi, 3 krere vica qumeshti dhe 7 krere qengja ne vit.

Ferma Sabri KAMOLLI Ferma Sabri KAMOLLI Ferma Sabri KAMOLLI
Adresa Fshati Homcan
Pogradec

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Qengja
Qengja 6.000 Lekë/krerë

7 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Keta qingja jane te rritur ne terren dhe mishi i ketyre eshte pa dhjame.

Viça
Viça 45.000 Lekë/krerë

3 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Keta vica jane te rritur natyrshem dhe kane mish shume te pasur me vitamina.

Qershi
Qershi 80 Lekë/kg

800 kg në 12 muaj

Varieteti: Bisht shkurter

Ky lloj varieteti përdoret për konsum të përditshëm, konservim, reçel dhe gliko.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5