Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Ferdinant KULI

Kjo fermë merret me kultivimin e misrit, grurit në një sipërfaqe prej nga 1 dynym, si edhe kultivimin e perimeve të fushës si domate, speca dhe patëllxhana. Fermeri tregton misër, ndërsa produktet e tjera i përdor për nevojat e veta familjare. Ai ka 15 vjet që kultivon të tilla produkte me një cilësi të lartë dhe bio.

Ferma Ferdinant KULI
Adresa Labinot, poshtë rrugës.
Elbasan

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Misër
Misër 40 Lekë/kg

700 kg në 1 muaj

Varieteti: Hibrid i verdhe

Përdoret si ushqim për bagëtitë dhe ka vlera ushqyese të larta.

Grurë
Grurë 40 Lekë/kg

500 kg në 1 muaj

Varieteti: Italian

Ka shije të mire dhe prodhon një bukë cilësore.

Patëllxhan
Patëllxhan 40 Lekë/kg

40 kg në 3 muaj

Përdoren për skuqje, pjekje, mbushje dhe turshi.

Speca
Speca 35 Lekë/kg

150 kg në 3 muaj

Varieteti: Farë vendi

Përdoren për sallatë, pjekje, skuqje, salce dhe gjellë.

Domate
Domate 40 Lekë/kg

150 kg në 3 muaj

Varieteti: Farë vendi

Përdoren për sallatë, turshi, salcë dhe gjellë. Janë kultivar bio dhe kanë shumë shije të mirë.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5