Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Besnik HAJRULLA

Kjo ferme eshte e perkushtuar ndaj prodhimeve bujqesore dhe ka nje eksperience te gjate ne bujqesi. Kjo ferme shet 1 viç qumeshti ne vit, 1000 kg molle, 700 kg qershi. Ky prodhim rritet ne kushte natyrore eshte bio.

Ferma Besnik HAJRULLA Ferma Besnik HAJRULLA Ferma Besnik HAJRULLA
Adresa Fshati LUMAS
Pogradec

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Viça
Viça 40.000 Lekë/krerë

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky lloj produkti përdoret për konsum te përditshëm. Mishi i viçit ka vlera ushqyese.

Mollë
Mollë 40 Lekë/kg

1,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Gold

Ky lloj produkti eshte i sperkatur me pesticide per tu mbrojtur nga demtuesit. Ka shije shume te mire dhe kerkohet shume nga tregu vendas.

Qershi
Qershi 50 Lekë/kg

700 kg në 12 muaj

Varieteti: Bisht shkurter

Kjo lloj qershie eshte e pershtatshme per klimen e kesaj zone. Perdoret per recel, komposto, gliko.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5