Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Azem HYKO

Kjo ferme ushtron aktivitetin e saj prej disa vjetesh dhe prodhon produkte celesore bio. Ne kete ferme do te gjejme 2 viça qumështi, djath lope 100 kg, 200 kg fasule, 500 kokrra veze dhe 100 kg arra.

Ferma Azem HYKO Ferma Azem HYKO Ferma Azem HYKO Ferma Azem HYKO Ferma Azem HYKO
Adresa Fshati Buzaishte
Pogradec

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Viça
Viça 50.000 Lekë/krerë

2 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Keta vica jane te yshqyer me bime faragjere dhe kane mish shume te shishem me vitamina te shumta.

Djath lope
Djath lope 400 Lekë/kg

100 kg në 12 muaj

Varieteti: Lope

Djathi eshte i prodhuar nga qumështi i fresket i lopeve. Kerkohet shume nga tregu vendas pasi ka nje shije shume te mire.

Fasule
Fasule 200 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Varieteti: Kavaje

Fasule e shijshme dhe me vlera të larta ushqyese. Ziejnë shpejt fasulet janë plehëruar me pleh organik.

Vezë pule
Vezë pule 15 Lekë/njësi

300 njësi në 6 muaj

Varieteti: Fshati

Keto veze jane bio.Pulat jane te rritura ne natyre te lire.

Arra
Arra 200 Lekë/kg

300 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ka vlera ushqyese dhe shërben për përgatitjen e ëmbelsirave në pasticeri.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5