Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Hamza HYKO

Puna ne kete ferme kryhet nga pjestaret e familjes, te cilet jane te interesuar per te prodhuar produkte cilesore dhe bio. Kjo ferme shet 500 kg patate, 100 litra raki kumbulle dhe nje vic.

Ferma Hamza HYKO Ferma Hamza HYKO Ferma Hamza HYKO
Adresa Fshati Buzaishte
Pogradec

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Patate
Patate 50 Lekë/kg

500 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Kjo lloj patate eshte bio e vaditur me uje te bollshem , e pleruar me pleh organik dhe eshte shume e shishme ne gatim.

Raki kumbulle
Raki kumbulle 400 Lekë/litër

100 litra në 12 muaj

Varieteti: Kumbulle

Kjo raki eshte 18-21"c dhe eshte shume e kerkuar ne treg, perdoret edhe per pastrime te ndryshme ne vend te alkolit.

Viça
Viça 38.000 Lekë/krerë

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Keta vica jane te rritur ne menyre natyrale, kane mish shume te shishem dhe jane te kerkuar nga tregu.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5