Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Ervin LIKO

Ky fermer ka sera ne te cilat kultivon domate dhe sallator. Eksperienca disa vjecare e ben kete fermer te garantoj cilesi te larte dhe produkte te shendetshme. Ai kultivon reth nje dylym e gjysem sallator te varietetit Spartak dhe rreth 600 meter domate Mangos. Produktet perdoren per salate, gjelle apo per tu bere turshi.

Ferma Ervin LIKO
Adresa Fshati Ciflik
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 70 Lekë/kg

250 kg në 12 muaj

Varieteti: Mangos

Domate e shijshme per sallate dhe rezistente ndaj motit.

Tranguj
Tranguj 500 Lekë/kg

500 kg në 12 muaj

Varieteti: Spartak

Ky varietet eshte i pershtatshem per sallat dhe per turshi. Sallator varietet i gjate.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5