Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Ramadan BIZGJONI

Ne kete ferme do te gjejme prodhime bio te zones, te cilat rriten ne kushte natyrale dhe jane shume te kerkuara nga tregu vendas. Kjo ferme shet gjalpe lope, djathe lope, raki kumbelle, vica qumeshti.

Ferma Ramadan BIZGJONI Ferma Ramadan BIZGJONI Ferma Ramadan BIZGJONI Ferma Ramadan BIZGJONI
Adresa Fshati Homezh
Pogradec

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Viça
Viça 45.000 Lekë/krerë

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Keta vica jane te rritur ne menyre natyrale dhe jane te yshqyer me qumesht te fresket.

Raki kumbulle
Raki kumbulle 400 Lekë/litër

100 litra në 12 muaj

Varieteti: Kumbulle

Kjo raki eshte 20"c dhe eshte e kerkuar nga tregu vendas.

Djath lope
Djath lope 380 Lekë/kg

30 kg në 3 muaj

Varieteti: I bardhe

Ky djathe eshte 100% natyral i prodhuar nga qumeshti i fresket i lopeve te fermes.

Gjalp
Gjalp 500 Lekë/kg

20 kg në 3 muaj

Varieteti: Lope

Gjalpi eshte i prodhuar nga qumeshti i fresket i lopeve dhe eshte i kerkuar nga tregu.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5