Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Naim CELA

Ne fermen Naim Cela do te gjeni domate, trangull dhe speca. Ferma prodhon 4000-5000 kilogram domate ne vit dhe 50 kunjtal trangull dhe speca. Domatja eshte e tipit Matias. Ai gjithashtu shet nje vic cdo vit. Per konsum familjar ai rrit disa pula dhe zogj fshati.

Ferma Naim CELA
Adresa Pirre
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 30 Lekë/kg

4,500 kg në 3 muaj

Varieteti: Matias.

Domate e shijshme e veres.

Viça
Viça 55.000 Lekë/krerë

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Mishi i ketij vici eshte i shijshem dhe i shendetshem. Rekomandohet per te gjithe familjen pasi eshte i pasur me proteina. Mund te mbahet edhe per qumesht.

Tranguj
Tranguj 40 Lekë/kg

5,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Spartak

Trangull varietet i gjate. Prodhim bio qe mund te perdoret per sallate dhe per tu bere turshi.

Speca
Speca 30 Lekë/kg

5,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Spec fushe, i shijshem dhe prodhim bio.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5