Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Artur BEQIRI

Ne fermen Artur Beqiri me vendodhje ne fshatin Pirre te Lushnjes kultivohen domate dhe tranguj. Trangujt ne total shkojne 300 kg ne vit ndersa domatet shkojne 350 kg ne vit. Ferma perdor dhe pleh organik dhe kimik.

Ferma Artur BEQIRI
Adresa Pirre
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 30 Lekë/kg

300 kg në 3 muaj

Varieteti: Bela.

Domate bio e keshillueshme per sallate, gjelle apo turshi.

Tranguj
Tranguj 60 Lekë/kg

350 kg në 3 muaj

Varieteti: Kinez.

Tranguj bio, cilesi e pare. Keshillohen per sallate.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5