Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Gezim JOLLA

Kjo ferme merret me prodhimin e disa lloj produktesh bio, por shumicen e perdor per konsum vetjak, si edhe gjithashtu shet nje vic, raki, qershi. Ferma ka eksperience te gjate ne bujqesi.

Ferma Gezim JOLLA Ferma Gezim JOLLA Ferma Gezim JOLLA
Adresa Fshati Rrodokal Posht
Pogradec

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Viça
Viça 45.000 Lekë/krerë

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Keta vica kane mish te shishem dhe jane te rritur ne menyre natyrale, pa nderhyrje me koncetrate.

Raki kumbulle
Raki kumbulle 400 Lekë/litër

10 litra në 12 muaj

Varieteti: Kumbulle

Kjo raki eshte e kerkuar ne tregun vendas, dhe eshte 20"c.

Qershi
Qershi 120 Lekë/kg

100 kg në 12 muaj

Varieteti: Bisht shkurtera

Kjo lloj qershie eshte e pershtatshme per klimen e zones dhe perdoret per konsum te perditshem, komposto, gliko, recel etj.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5