Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Tajar PIRRA

Ferma Tajar Pirra ndodhet ne fshatin Pirre te Lushnjes. Ne kete ferme do te gjeni domate, trangull dhe pjeper. Domatja eshte varietet vendi, trangulli eshte varietet i gjate ndersa pjepri vendi. Ferma prodhon mesatarisht nga 10000 kilogram per cdo kulture. Ferma ka nje eksperience dhjetra vjecare dhe kultivon vetem produkte bio.

Ferma Tajar PIRRA
Adresa Fshati Pirre
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 20 Lekë/kg

10,000 kg në 3 muaj

Varieteti: Vendi

Domate bio, kokerrmadhe e keshillueshme per sallate ose salce.

Tranguj
Tranguj 30 Lekë/kg

10,000 kg në 3 muaj

Varieteti: I gjate.

Produkt i holle,bio i keshillueshem per sallate.

Pjepër
Pjepër 30 Lekë/kg

10,000 kg në 3 muaj

Varieteti: Vendi.

Pjeper bio plot leng.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5