Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Shyqeri PIRRA

Ferma Shyqeri Pirra ndodhet ne fshatin Pirre te qytetit te Lushnjes. Ne kete ferme kultovohen domate dhe tranguj. Domatet jane varietet bela ndersa trangujt kinez. Ferma prodhon mesatarisht 5500 kilogram domate dhe 7000 kilogram tranguj.

Ferma Shyqeri PIRRA
Adresa Fshati Pirre
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 35 Lekë/kg

5,500 kg në 3 muaj

Varieteti: Bela.

Domate bio kokerrmadhe. E keshillueshme per sallate ose gjelle.

Tranguj
Tranguj 50 Lekë/kg

7,000 kg në 3 muaj

Varieteti: Kinez.

Trangull i shijshem plot leng. I keshillueshem per sallate por dhe per turshi.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5