Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Vullnet ZONJA

Ferma Vullnet Zonja eshte nje ferme ne fshatin Pirre te qytetit te Lushnjes. Kjo ferme kultivon pjeper dhe domate. Domatet jane te tipit matias dhe prodhohen mesatarisht 10000 kilogram ne vit. Perdoret dhe pleh kimik dhe organik.

Ferma Vullnet ZONJA
Adresa Fshati Pirre
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 50 Lekë/kg

10,000 kg në 3 muaj

Varieteti: Matias.

Domate bio, flak e kuqe dhe e shijshme per sallate.

Pjepër
Pjepër 60 Lekë/kg

10,000 kg në 12 muaj

Varieteti: I vone

Pjeper i vone, i shijshem dhe produkt bio.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5