Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Themi KUQI

Ferma Themi Kuqi e ka vendodhjen ne fshatin Pirre te Lushnjes. Ne kete ferme do te gjeni vica, domate Matias dhe qumesht lope rreth 60 liter ne muaj. Ferma prodhon mesatarisht 7000 kilogram domate ne nje sezon. Domatet jane bio dhe shume te shijshme.

Ferma Themi KUQI
Adresa Fshati Pirre
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 35 Lekë/kg

7,000 kg në 3 muaj

Varieteti: Matias.

Domate e kuqe bio,per sallate,salce dhe gjelle.

Viça
Viça 50.000 Lekë/krerë

2 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Vica te rritur me ushqim natyral, kane mish te shijshem dhe te shendetshem.

Qumësht
Qumësht 40 Lekë/litër

60 litra në 1 muaj

Varieteti: Lope

Qumesht lope pa konservant. I rekomanduar per te gjithe familjen pasi ka vlera ushqyese dhe eshte i pasur me proteina.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5