Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Kozma SHTEMBARI

Ferma Kozma Shtembari eshte nje ferme e vogel ne fshatin Pirre te qytetit te Lushnjes. Kjo ferme merret me kultivimin e patellxhanit dhe te trangullit. Ferma prodhon nje sasi prej 3500 kilogramesh cdo vit dhe produkti eshte bio dhe plot vlera ushqyese.

Ferma Kozma SHTEMBARI
Adresa Fshati Pirre
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Patëllxhan
Patëllxhan 40 Lekë/kg

3,500 kg në 3 muaj

Varieteti: Vendi.

Patellxhan i gjate, bio dhe i keshillueshem per gjelle, pjekje, skuqje dhe mbushje.

Tranguj
Tranguj 30 Lekë/kg

300 kg në 3 muaj

Varieteti: Spartak

Trangull varietet i gjate. I pershtatshem per sallate dhe per turshi.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5