Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Denis KAJA

Ne fermen Denis Kaja do te gjeni domate, tranguj dhe pjeper. Domatia eshte varietet mangos, trangulli danez ndersa pjepri varietet dikti. Ferma prodhon ne vit 2500 kilogram domate, 3000 kilogram tranguj dhe 3500 kilogram pjeper. Kjo ferme e ka vendodhjen ne fshatin Kamcisht te Lushnjes.

Ferma Denis KAJA
Adresa Fshati Kamcisht
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 20 Lekë/kg

2,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Mangos

Domate bio, shume e shijshme dhe e shendetshme.

Tranguj
Tranguj 70 Lekë/kg

3,000 kg në 3 muaj

Varieteti: Spartak

Trangull bio, i gjate dhe i mire per sallate ose turshi.

Pjepër
Pjepër 80 Lekë/kg

3,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Dikti.

Pjeper i shijshem, i embel e plot leng.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5