Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Artan MUCO

Ferma Artan Muco ndodhet ne fshatin Kamcisht te Lushnjes. Kjo ferme kultivon domate dhe grure. Ferma shet dy vica ne vit dhe gjithashtu ka per kultivim vetjak pula dhe miser. Ferma prodhon mesatarisht 10000 kilogram domate dhe 1000 kilogram grure.

Ferma Artan MUCO
Adresa Fshati Kamcisht
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 40 Lekë/kg

10,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Mangos.

Domate bio, shume e shijshme per sallate ose gjelle.

Viça
Viça 55.000 Lekë/krerë

2 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Vica te shendetshem per ushqim ose per qumesht.

Misër
Misër 40 Lekë/kg

1,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Grur cilesi e pare, per pergatitje mjelli.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5