Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Almarin BUSHI

Ferma Almarin Bushi eshte nje ferme me eksperience te gjere ne fshatin Kamcisht te Lushnjes. Ne kete ferme do te gjeni bamje, spece, kumbulla, pjeshke dhe gjela deti. Ferma perdor pleh organik dhe njihet per cilesine e saj.

Ferma Almarin BUSHI
Adresa Fshati Kamcisht.
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Speca
Speca 70 Lekë/kg

1,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Speca gjysem djeges dhe bio.

Pjeshka
Pjeshka 60 Lekë/kg

1,000 kg në 12 muaj

Varieteti: big top

Pjeshke e shijshme, e embel dhe e kultivuar bio.

Gjela deti
Gjela deti 700 Lekë/kg

20 krerë në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Gjela te rritur ne fusha dhe me mish cilesor.

Kumbulla
Kumbulla 40 Lekë/kg

1,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Italiane.

Kumbull e zeze e pershtatshme per ngrenie, recel apo komposto.

Bamje
Bamje 60 Lekë/kg

900 kg në 12 muaj

Varieteti: Greke.

Bamje e vogel e mire per gjelle.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5