Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Llazar QOSE

Kjo familje kultivon dhe shet pjeper, speca, miser dhe grure. Fermeri ka vite qe kultivon keto kultura dhe garanton cilesi te larte. Ai prodhon 40, 60, 30 dhe 12 kunjtal perkatesisht per secilin produkt. Cmimet e shitjes se tyre variojne nga koha kur produktet dalin ne treg per shitje.

Ferma Llazar QOSE
Adresa Fshati Eskaj
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Pjepër
Pjepër 15 Lekë/kg

4,000 kg në 12 muaj

Varieteti: I verdhe

Frut e shijshme dhe e pelqyer nga te gjithe. Prodhim bio

Speca
Speca 60 Lekë/kg

6,000 kg në 3 muaj

Varieteti: Per gjelle

Spec i gjate, i holle. Varietet i pershtatshem per gjelle dhe skuqje.

Misër
Misër 30 Lekë/kg

3,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Produkt qe perdoret si ushqim per bagetine, por edhe per tu bere miell.

Grurë
Grurë 30 Lekë/kg

1,200 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi

Ky produkt perdoret per tu bere miell.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5