Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Marsid MUCO

Ferma Marsid Muco ndodhet ne fshatin Kamcisht te Lushnjes. Ne kete ferme kultivohen domate dhe kunguj. Domatet jane varietet 420ce ndersa kungulli vendas. Ferma prodhon mesatarisht 10000 kilogram domate dhe 2000 kilogram kunguj ne nje vit.

Ferma Marsid MUCO
Adresa Fshati Kamcisht
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 40 Lekë/kg

10,000 kg në 12 muaj

Varieteti: 420ce.

Domate bio perfekte per sallate ose gjelle.

Kungull
Kungull 35 Lekë/kg

2,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Kungull i vogel i gjate, perfekt per gjelle ose per pjekie.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5