Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Redon QOSE

Ky fermer njihet per kultivim domateje, trangulli dhe bostani. Ai prodhon rreth 100 kunjtal domate Bela, 70 kunjtal trangull Spartak dhe rreth 50 kunjtal bostan te vone. Per interesat e tij familjare ai kultivon perime dhe fruta te tjera si dhe rrit disa shpeze.

Ferma Redon QOSE
Adresa Fshati Eskaj
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Domate
Domate 40 Lekë/kg

10,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Bela

Produkt bio. I shendetshem sepse eshte rritur ne menyre natyrale.

Tranguj
Tranguj 50 Lekë/kg

7,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Spartak

Ky varietet trangulli eshte i pershtatshem per tu konsumuar si perime, por edhe per tu bere turshi.

Pjepër
Pjepër 60 Lekë/kg

5,000 kg në 12 muaj

Varieteti: I vone

Pjeper i pjekur mire, i embel dhe me vlera ushqyese.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5