Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Jak VOKRRI

Fermeri Jak dallohet për kultivimin e vreshtarisë.Ka 10 vite që ka mbjellë një siperfaqe prej 6000 m2 me hardhi të varietetit Shesh i bardhë nga i cili prodhon rreth 3000 kg raki për shitje. Gjithashtu ky fermer mbarështon 1 lopë nga e cila nxjerr në treg çdo vit 1 krerë viça. Për nevoja të familjes së tij prodhon domate, speca, kastraveca, patëllxhana, qepë, hudhra, fasule , patate.

Përdor gjithmonë plehun organik prandaj të gjitha produktet në këte fermë janë bio. Ka mbi 30 vite që merret me kultivimin e këtyre kulturave pra ka eksperiencë në këtë drejtim.

Ferma Jak VOKRRI
Adresa Hajmel
Vau-Dejës

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Rrush
Rrush 50 Lekë/kg

3,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Shesh i bardhe

Ky lloj rrushi është i varietetit "Shesh i bardhe". Ky lloj varieteti është kokërrmadh me ngjyrë të bardhë Përdoret nga restorante të ndryshme.

Viça
Viça 40.000 Lekë/krerë

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Laraman

Mish viçi të freskët i rekomanduar për të rritur dhe fëmijë. Cilësi e lartë e mishit dhe shije tepër e pëlqyer.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5