Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Kleant KUQI

Ferma Kleant Kuqi kultivon patellxhan dhe pjeper. Patellxhani eshte varietet vendi ndersa pjepri eshte i vone. Ferma ndodhet ne fshatin Kamcisht dhe prodhon mesatarisht 2500 kilogram patellxhan qe e tregton me 50 leke per kilogram dhe 300 kilogram pjeper qe e tregton me 70 leke per kilogram.

Ferma Kleant KUQI
Adresa Fshati Kamcisht
Lushnje

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Patëllxhan
Patëllxhan 50 Lekë/kg

2,500 kg në 12 muaj

Varieteti: Vendi.

Produkt bio i pershtatshem per gjelle, pjekie, skuqje, mbushje apo turshi.

Pjepër
Pjepër 70 Lekë/kg

300 kg në 12 muaj

Varieteti: i vone

Pjeper i embel e plot leng.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5