Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Kol DAIJA

Fermeri Kol dallohet për kultivimin e vreshtarisë.Ka 10 vite që ka mbjellë një sipërfaqe prej 6000 m2 me hardhi të variatetit Shesh i bardhë nga i cili prodhon rreth 3000 kg verë për shitje. Ka 5 vite që ka mbjellë një siperfaqe prej 3000 m2 të cilat sapo kanë hyrë në prodhim dhe këtë vit ka nxjerrë në treg 100 kg.Fermeri mbarështon 1 lopë nga e cila nxjerr në treg 1 viç në shitje. Për nevoja të familjes se tij prodhon domate, speca, kastraveca, patëllxhana, qepë, hudhra, fasule , patate.

Ka mbi 25 vite që merret me kultivimin e këtyre kulturave pra ka eksperiencë në këtë drejtim.

Ferma Kol DAIJA
Adresa Hajmel
Vau-Dejës

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Ullinj
Ullinj 180 Lekë/kg

100 kg në 12 muaj

Varieteti: Frantoio

Keta varietete ullinjsh jane të mirë për tu berë vaj por edhe për konsumim të përditshëm.

Rrush
Rrush 50 Lekë/kg

3,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Shesh i bardhe

Ky lloj rrushi është i varietetit "Shesh i bardhe". Ky lloj varieteti është kokërrmadh me ngjyrë të bardhë . Përdoret nga restorante të ndryshme.

Viça
Viça 40.000 Lekë/krerë

1 krerë në 12 muaj

Varieteti: Laraman

Ky lloj produkti përdoret për konsum të përditshëm. Mishi i vicit ka vlera ushqyese dhe është i pasur me proteina. Mund të konsumohet në gjellë, i skuqur dhe i pjekur.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5