Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Gjon BARDHUKU

Fermeri Gjon dallohet për kultivimin dhe tregtimin e rrushit. Ka 15 vite qe ka mbjelle një sipërfaqe prej 1000 m2 me 200 rrënje hardhi nga e cila kete vit ka nxjerrë në treg 500 kg rrush. Per nevoja të familjes prodhon domate, speca, kastraveca, patëllxhana, fasule,patate,qepë, hudhra si dhe mbarështon 1 derr dhe 10 pula nga të cilat përfiton mesatarisht 600 kokrra vezë çdo vit.

Ka mbi 20 vite që i tregton këto produkte prandaj mund të themi se ka përvoje në kët drejtim.

Ferma Gjon BARDHUKU
Adresa Fshati Hajmel
Vau-Dejës

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Rrush
Rrush 50 Lekë/kg

500 kg në 12 muaj

Varieteti: Shesh i bardhe

Ky lloj rrushi është i varietetit "Shesh i bardhe. Ky lloj varieteti është kokërrmadh me ngjyrë të bardhë. Përdoret nëpër restorante të ndryshme.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5