Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Gjovalin LUKAJ

Fermeri Gjovalin dallohet per kultivimin dhe tregtimin e ullinjëve. Ka 6 vite që ka mbjellë një sipërfaqe të konsiderueshme me 20 rrënjë ullinj nga të cilat nxjerr në treg mesatarisht 200 kg çdo vit. Gjitahstu per nevoja të familjes prodhon domate, speca, patëllxhana, kastraveca, qepë, fasule, patate si dhe mbareshton 1 derr dhe 20 krerë pula nga të cilat përfiton 1200 kokrra vezë çdo vit.

Ka mbi 20 vite që merret me kultivimin e këtyre produkteve prandaj mund të themi se ka përvojë në këtë drejtim.

Ferma Gjovalin LUKAJ
Adresa Hajmel
Vau-Dejës

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Ullinj
Ullinj 180 Lekë/krerë

200 kg në 12 muaj

Varieteti: Frantoio

Këta varietete ullinjsh jane të mirë për tu berë vaj por edhe për konsumim të përditshëm.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5