Vodafone Foundation EDS Foundation Streha shpk

Ferma Ndoc NDOKA

Fermeri Ndoc dallohet për kultivimin dhe tregtimin e rrushit. Ka 10 vite qe ka mbjelle një sipërfaqe prej 2000 m2 me 200 rrënje hardhi nga e cila kete vit ka nxjerrë në treg 2000 kg rrush. Gjithashtu ka 15 vite që ka mbjelle një siperfaqe të konsiderueshme me 50 rrenje ullinj nga të cilët vitet e fundit ka nxjerrë në treg mesatarisht 200 kg. Per nevoja të familjes prodhon domate, speca, kastraveca, patëllxhana, fasule,patate,qepë, hudhra.

Ka mbi 25 vite që i tregton këto produkte prandaj mund të themi se ka pervoje ne kete drejtim.

Ferma Ndoc NDOKA
Adresa Hajmel
Vau-Dejës

Sasia e vendosur është parashikim i prodhimit, por nuk siguron disponueshmëri shitjeje. Kontaktoni direkt fermerin për sasinë e saktë që ka në gjendje dhe çmimin përkatës.

Ullinj
Ullinj 180 Lekë/kg

200 kg në 12 muaj

Varieteti: Frantoio

Keta varietete ullinjsh jane të mirë për tu bërë vaj por edhe për konsumim të përditshëm.

Rrush
Rrush 50 Lekë/kg

2,000 kg në 12 muaj

Varieteti: Shesh

Ky lloj rrushi është i varietetit "Shesh i bardhe". Ky lloj varieteti është kokërrmadh me ngjyrë të bardhë Përdoret nëpër restorante të ndryshme.

Fermeri nuk ka marrë akoma asnjë vlerësim. Keni mundësinë të bëheni të parët.

Nëse keni pasur komunikim me fermerin apo keni provuar produktet e tij, lini një koment të shkurtër për eksperiencën me të.

Rating 1 Rating 2 Rating 3 Rating 4 Rating 5